Polska Wspólnota

Polski Biuletyn

Obchody 110 rocznicy konsekracji kościoła

110web

W tym roku obchodzimy 110 rocznicę konsekracji naszego kościoła. Właściwa konsekracja miała miejsce w dniu Święta Dziękczynienia, 28 listopada 1907r. Stąd też główne uroczystości upamiętniające poświęcenie naszego kościoła odbędą się w niedzielę po Święcie Dziękczynienia, 26 listopada 2017. W tym dniu odprawimy uroczystą Mszę Dziękczynną w języku polskim i angielskim o 10:00. Będzie to jedyna Msza odprawiona tego dnia w naszym kościele. Oczywiście, po Mszy świętej będzie serwowana kawa i ciasto dla wszystkich zebranych. Serdecznie zapraszamy na tę szczególną i historyczną chwilę w naszej wspólnocie.

Miesiąc parafialny—miesiącem dekanalnym

W tym roku nasz Miesiąc Parafialny będzie się odbywał w szerszym kontekście Miesiąca Dekanalnego, w którym weźmie udział 10 sąsiednich Parafii. Dokładny program zarówno parafialny jak i dekanalny jest w tech chwili ustalany i bedzie on dostępny późną wiosną tego roku. Wiemy już jednak, iż 30 września o godz. 18:00 odbędzie się w naszym kościele koncert z cyklu „Praise & Worship” w wykonaniu zespołów oraz solistów z połudiowo-wschodniej części dzielnicy Queens. Osoby zainteresowane wystąpieniem na tym koncercie, proszone są o kontakt z proboszczem do 5 września 2017r. Prosimy jednak o wcześniejszy kontakt gdyż liczba występujących zespołów i solistów jest ograniczona.

Rejestracja Parafialna

Przypominamy o obowiązku rejestracji parafialnej jaki ma miejsce we wszystkich diecezjach USA. Rejestracja nie tylko pozwala na dokładne określenie liczby parafian, ale także jest nieodzownym kryterium w kwestii referencji parafialnej w sprawach dotyczących bycia świadkiem do bierzmowania, albo ojcem/matką chrzestną. Dodatkowo, brak rejestracji parafialnej może spowodować naliczanie wyższego czesnego w podstawowych szkołach katolickich. Przede wszystkim jednak jest to jeden z wyraźnych dowodów na przywiązanie oraz wspieranie parafii. Rejestracji w nasej parafii można dokonać przez wypełnienie formularza znajdującego się przy wejściu do kościoła, albo w Internecie TUTAJ>>

Pierwsze Piątki Miesiąca i Spowiedź św.

W pierwsze piątki miesiąca ma miejsce wystawienie Najświetszego Sakramentu z okazją do do adoracji oraz skorzystania z Sakramentu Pojednania i Pokuty od 7:00 PM do 8:00 PM. 

Nowa forma wspierania naszej Parafii

Nasza Parafia ciągle wprowadza i udoskonala formy wspierania. Jedną z ostatnich inicjatyw jest GoodSearch. Jest to strona internetowa która pozwala na generowanie dodatkowego wpływu na na konto naszej Parafii. Po co np. używać Google jak można zrobić to samo na GoodSearch.org. Za każdy wyszukiwanie nasza Parafia otrzymuje 1 centa. Wystarczy na początku wpisać St. Joseph Church w linii „cause” i już można generować wpływ. Istnieje też podstrona GoodShop.org, którą można wykorzystać przy robieniu zakupów online. Choc kupującego to nic nie kosztuje, nasza Parafia otrzyma od kilku do kilkudziesięciu procent od całkowitej sumy zakupu, w zależności od sprzedającej strony. Zobaczcie sami.

Subcategories

Ostatni Biuletyn
Article Count:
1